Zastosowanie technologii odkurzania na wysokości w obiektach sportowo-widowiskowych

 

Użytkowanie aren sportowych

Choć bieżący rok jeszcze nie dobiega końca, już na ten moment można śmiało stwierdzić, że dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń sportowych. Dwie wielkie imprezy, odbywające się z rocznym opóźnieniem przyciągnęły przed telewizory widzów z całego świata. Jak to zwykle bywa – emocje prędzej czy później opadają i zainteresowanie przenosi się w głównej mierze na rozgrywki lokalne. Nim jednak te wznowią sezon, końca dobiec musi letnia przerwa, podczas której większość zespołów w znacznie mniejszym stopniu korzysta ze swoich obiektów. Te z kolei podczas wakacji niejednokrotnie goszczą przeróżne wydarzenia kulturalne, takie jak targi czy koncerty. Często areny te są własnością władz miasta, które wykorzystują wszelkie możliwe sposoby, by wygenerować dodatkowe zyski pozwalające pokryć koszty ich utrzymania.

Czyszczenie w obiektach sportowych

Konstrukcja obiektów widowiskowych

Zwiększona eksploatacja hal sportowo-rekreacyjnych w czasie wakacji wiąże się jednak z koniecznością częstszego przeprowadzania gruntownych porządków. Większość zamkniętych kompleksów sportowych charakteryzuje się dosyć złożoną architekturą. Miejsca te pomieścić muszą bowiem pojemne trybuny, które wyrastają zwykle na kilka pięter w górę. Również wijące się w skomplikowane układy systemy wentylacyjne, zawieszone tuż pod stropem sufitowym nie ułatwiają sprawy. Te zaś podtrzymywane są przez ogromne stalowe konstrukcje, których zadaniem jest dbać o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających. Gdy dodać do tego jeszcze podwieszane tablice wykorzystywane do gry w koszykówkę, kraty osłaniające okna oraz coś, bez czego nie obyłaby się żadna impreza, a więc sekwencje lamp - nie trudno wyobrazić sobie trudności, jakie stoją przed ekipami zajmującymi się profesjonalnym sprzątaniem.

Profesjonalne czyszczenie hal sportowych

Skuteczna technologia czyszczenia na wysokości

W liczących kilkanaście, a niekiedy i kilkadziesiąt metrów pomieszczeniach nie sposób stosować takiego samego sprzętu czy technik, jak w przypadku standardowego czyszczenia. Miejsca te wymagają dodatkowo wykorzystania drabin, podnośników lub rusztowania w celu dotarcia do ich najwyższych punktów. Liczne przeszkody, jakie stają na drodze pracowników, specjalizującym się w usuwaniu zabrudzeń na tych otwartych przestrzeniach sprawiają, że warto rozważyć wykorzystanie rozwiązań alternatywnych. Jedną z takich nowoczesnych technologii, dających przewagę w branży czystości jest profesjonalny system odkurzania wewnętrznego stworzony przez markę SpaceVac. To unikalne narzędzie pozwala na dotarcie do większości newralgicznych miejsc z poziomu gruntu. Dotyczy to również obszarów położonych na znacznej wysokości oraz tych trudno dostępnych. Metoda ta gwarantuje niemal całkowite bezpieczeństwo dla pracowników, minimalizując ryzyko zagrażających życiu wypadków przy pracy.

Budowa oraz zalety systemu SpaceVac

Kompletny system eliminujący zanieczyszczenia gromadzące się wraz z upływem czasu na wielu powierzchniach składa się z kilku elementów, na które składają się: wąż ssący, głowice i szczotki, zestawy przedłużek oraz systemy monitorujące postęp prac. Niezwykle istotny jest rodzaj materiału, z jakiego wykonane są poszczególne części. Wykorzystanie włókna węglowego w procesie produkcji pozwoliło na uzyskanie niezwykłej lekkości, co jest kluczowe dla zapewnienia odpowiedniego komfortu dla operatora. Ograniczony wysiłek to z kolei mniejsza liczba przestojów, a więc szybciej wykonane zadanie. Dodatkowo, specjalny „mechanizm blokujący” zapobiega przypadkowemu rozdzielaniu się części systemu nawet przy pełnej długości.

Odkurzanie na wysokości SpaceVac

Wśród licznych korzyści, jakie niesie ze sobą całkowite usunięcie zalegających warstw kurzu wymienić można:

  • widoczną poprawę estetyki
  • oczyszczenie powietrza wewnątrz budynku
  • ograniczenie zagrożenia pożarowego
  • zwiększenie wydajności urządzeń takich jak: klimatyzacja, kamery bezpieczeństwa czy alarmy przeciwpożarowe

Uniwersalne zastosowanie systemu

Należy ponadto wspomnieć, że owe narzędzie choć dedykowane jest do obszarów wewnętrznych, dzięki zastosowaniu specjalnego adaptera można w łatwy sposób przemianować na technologię służącą także na zewnątrz. Wówczas, po wymianie niezbędnych elementów można wykorzystać sprzęt między innymi do usuwania zanieczyszczeń z rynien oraz rur spustowych. W obu tych przypadkach niezwykle przydatnymi gadżetami są, wchodzące w skład systemu, bezprzewodowa kamera montowana na głowicy oraz monitor z uchwytem na rurę ssącą, pozwalające na monitorowanie działań w czasie rzeczywistym.

Źródło: SpaceVac