Zastosowanie innowacyjnych technologii w strefach przemysłowych

 

Strefy ekonomiczne charakteryzują się dużym zapotrzebowaniem na najnowsze technologie czyszczące. Znajduje się tam wiele obszarów, które wymagają zastosowania profesjonalnego sprzętu do usuwania zabrudzeń, a jedynie kompleksowe podejście zagwarantuje oczekiwane rezultaty. Przy tak skomplikowanym przedsięwzięciu logistycznym, jakim jest utrzymanie porządku w budynkach przemysłowych, kluczową rolę odgrywa dostępne wyposażenie. Aby zapewnić gruntowny efekt na tak wielu, różniących się względem siebie, powierzchniach konieczne jest posiadanie całej floty urządzeń, narzędzi oraz środków chemicznych. Nie mniej istotne są umiejętności pracowników ekip czyszczących na terenie obiektu, dlatego inwestycja w szkolenia z zakresu obsługi maszyn, zasad BHP czy właściwego stosowania preparatów zawsze będzie korzyścią dla funkcjonowania działalności.

Oferta Tomcat dla przemysłu czyszczenie powierzchni parkingów

Czyszczenie terenów zewnętrznych wokół obiektów.

Powierzchnie dużych jednostek gospodarczych dzielą się na kilka niezależnych sektorów. Jednym z nich jest przestrzeń zewnętrzna, a więc cały oddzielony ogrodzeniem teren, otaczający budynek. Znajdują się tu m.in. węzły logistyczne, w tym droga dojazdowa, parkingi dla pracowników, trawniki oraz sztuczne zbiorniki wodne. Dla prawidłowego funkcjonowania ruchu dostaw, ale również w celu zachowania odpowiedniej renomy, miejsca te wymagają regularnego sprzątania. Zależnie od pory roku, największe trudności sprawiają liście gromadzące się na ciągach komunikacyjnych oraz śnieg czy lód, które mogą powodować bezpośrednie zagrożenie dla użytkowników dróg. Zaopatrzenie się w wysokiej jakości zamiatarkę Tomcat pozwoli znacząco ułatwić pracę zarządcy budynku oraz personelowi firm odpowiedzialnych za utrzymanie porządku na terenie całego zakładu. Uporządkowana przestrzeń wokół firmy tworzy dobre pierwsze wrażenie dla każdego odwiedzającego, a także potencjalnych klientów.

Warunki pogodowe mają równie znaczący wpływ na stan fasady. Ekspozycja na działanie czynników zewnętrznych takich jak emitowane do atmosfery gazy, pyły oraz wydobywający się z kominów dym sprawiają, że na powierzchni obiektów mieszczących się w strefach zindustrializowanych znacznie szybciej dochodzi do zanieczyszczenia elewacji. Nieestetyczne zacieki nie są jednak tylko problemem wizualnym, lecz stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla stanu elementów konstrukcyjnych budynku. Kilkunastometrowe ściany zakładów produkcyjnych nie należą jednak do wygodnych miejsc do czyszczenia. Standardowe metody usuwania zabrudzeń z zastosowaniem urządzeń wysokociśnieniowych nie sprawdzą się w tym przypadku tak dobrze, jak wykorzystanie technik alpinistycznych. Główną zaletą takiego rozwiązania jest sposobność jednoczesnego przywrócenia należytego wyglądu pokryciom szklanym oraz powierzchniom gładkich. Połączenie oczekiwanego efektu z komfortem pracy zagwarantuje zastosowanie systemów myjących Ionic Reach & Wash, stworzonych w oparciu o technologię wody demineralizowanej. Nieskazitelną czystość okien z pewnością docenią pracownicy biurowi oraz kontrahenci, w oczach których siedziba firmy prezentować się będzie bez zarzutu.

Ionic czyszczenie alpinistyczne mycie okien na wysokości

Jakość powietrza, a zdrowie pracowników...

Kolejną z kwestii, która wymaga szczególnej uwagi jest stan wentylacji w obrębie wszystkich pomieszczeń. Za jakość powietrza zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i na halach produkcyjnych odpowiada ten sam system wymiany powietrza. Jest to podstawowy aspekt wpływający na kondycję oraz zdrowie wszystkich osób przebywających w budynku. Wzrost świadomości społecznych w tym temacie sprawił, że stale powstają nowe regulacje dotyczące konserwacji i dezynfekcji układów klimatyzacji. Kadra pracownicza coraz częściej wymaga od swoich przełożonych zwiększenia nakładów powiązanych z oczyszczaniem przewodów wentylacyjnych. Oczekują otoczenia wolnego od takich zanieczyszczeń jak grzyby, bakterie oraz kurz, które trafiają do płuc powodując przykre konsekwencje. Wieloletnie zaniedbania doprowadziły do sytuacji, w której nawet 1 na 3 osoby nieobecne w pracy jako powód swojego niestawiennictwa powołują się na choroby układu oddechowego. Regularne usuwanie zalegającego brudu przy użyciu profesjonalnych urządzeń czyszczących kanały wentylacyjne Teinnova pozwoli ograniczyć ilość zwolnień lekarskich oraz uchroni firmę przed konsekwencjami w postaci pozwów sądowych.

Systemy klimatyzacyjne nie są jednak jedynym miejscem, w którym kumulują się znaczne ilości niebezpiecznych pyłów. Wśród innych, szczególnie narażonych obszarów, znajdują się wszelkie wewnętrzne części konstrukcyjne, takie jak listwy, wsporniki oraz belki, a także elementy oświetlenia. Zważywszy na trudność w swobodnym dostępnie do tych przestrzeni bardzo często są one pomijane podczas regularnych prac czyszczących. Standardowo, usuwanie zabrudzeń z tej wysokości wymagałoby rozstawienia drabin, rusztowań lub wykorzystania podnośnika. Zabieg ten wiąże się z koniecznością wstrzymania produkcji, zwiększa ryzyko ewentualnego upadku oraz pochłania większą znaczną ilość czasu. Bezpieczniejszą alternatywą wydaje się zatem użycie odkurzaczy do pracy na sucho i mokro SpaceVac. Dzięki wyposażeniu ich w niezwykle lekkie rury, wykonane z włókna węglowego, pracownik ekipy sprzątającej będzie w stanie z łatwością dotrzeć do obszarów położonych nawet na kilkunastu metrach względem poziomu podłoża.

Bezpieczeństwo w zakładzie pracy.

Specyfika działalności niektórych przedsiębiorstw narzuca bardziej restrykcyjne podejście do tematu wykorzystania urządzeń czyszczących. Jeżeli w danej fabryce występują obszary zidentyfikowane jako strefy wybuchowe – ATEX, stosowanie sprzętu bez odpowiednich atestów nie wchodzi w grę. Mogą się wśród nich znajdować zakłady przetwórstwa żywności, pralnie, silosy magazynowe oraz warsztaty drzewne. Miejsca te są w znacznie większym stopniu narażone na eksplozje spowodowaną nieodpowiedzialnym stosowaniem urządzeń elektrycznych. W tak wymagających warunkach, jedynie specjalistyczne modele, wyprodukowane z myślą o pracy w sektorach podwyższonego ryzyka pozwolą uniknąć zagrożenia. Jako, iż ludzkie życie zawsze powinno być wartością nadrzędną, polecamy wybór zaawansowanej technologii czyszczenia kanałów wentylacyjnych, rurociągów oraz wysoko położonych powierzchni od marki, która jako pierwsza uzyskała certyfikat bezpiecznego stosowania w strefach ATEX!

Udrożnianie wentylacji Teinnova Tecai czyszczenie kratek wentylacyjnych

Do gazów oraz pyłów znajdujących się przy powierzchni należy podchodzić z nie mniejszą powagą, gdyż stanowią one takie samo niebezpieczeństwo dla osób, znajdujących się w ich pobliżu. Skalę potencjalnego zagrożenia można ocenić na przykładzie eksplozji, która miała miejsce 4 sierpnia 2020 roku w Bejrucie (Liban). W środowisku przemysłowym występuję cała gama toksycznych gazów oraz kilka rodzajów pyłów, które w przypadku dostania się do układu oddechowego mogą okazać się zabójcze. Ponadto, w przypadku prowadzenia działalności związanej z przetwórstwem tworzyw sztucznych, przemysłem ceramicznym, gumowym lub tekstylnym warto zaopatrzyć się w spektrum wyspecjalizowanych urządzeń od RGS, aby w odczuwalny sposób ułatwić sobie wykonywanie codziennych obowiązków. W określonych warunkach pracy, np. gdy zabronione jest stosowanie urządzeń zasilanych elektrycznie lub gdy w danym miejscu wymagane jest nieprzerwane działanie, nawet do 24 godzin na dobę, rozsądnym wyborem będzie zakup sprzętu dedykowanego, które zrobi różnicę w stosunku do maszyno uniwersalnym przeznaczeniu.

Ograniczanie zagrożeń związanych z użytkowaniem posadzki.

Innym z czynników, które w bezpośredni sposób przekładają się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa jest utrzymanie powierzchni podłóg w czystości. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak negatywne w skutkach może się okazać pozostawienie mokrej od smaru posadzki w miejscu, w którym poruszają się pracownicy. W warunkach przemysłowych występuje pełen wachlarz prawdopodobnych zagrożeń, których przyczyną jest zabrudzenie pokryć podłogowych, lecz to właśnie poślizgnięcie tym, które niesie za sobą najpoważniejsze następstwa. Nawiasem mówiąc, ciężko sobie wyobrazić miejsce, w którym odpowiednia przyczepność buta do podłoża odgrywa tak zasadniczą rolę, jak fabryka. Choć różnorodność pokryć, jakie występują w poszczególnych pomieszczeniach jest spora, istnieją rozwiązania, które z równą wydajnością sprawdzą się na niemal każdej posadzce. Należą do nich między innymi wysokiej jakości szorowarki Orbot, które swoją wszechstronność zawdzięczają wielu możliwościom konfiguracji. Wymieniwszy pady, można wykorzystać maszynę do naprawdę wielu zadań – dogłębnego szorowania dywanów, doczyszczania płytek i fug, a także mycia paneli drewnianych.

Kompleksowa oferta dla firm branży przemysłu.

Do odpowiedniego zarządzania obiektem przemysłowym potrzebne będą również środki czyszczące o potwierdzonym działaniu. Charakter zabrudzeń, z jakimi można mieć do czynienia w fabrykach sprawia, że dany preparat musi działać w dokładnie taki sposób, jaki obiecuje producent, co niejednokrotnie nie jest regułą w przypadku płynów dostępnych w większości marketów. Niezależnie od tego czy zależy Państwu na usunięciu zabrudzeń ropopochodnych z hal produkcyjnych, pozbyciu się pozostałości sadzy w ciągach komunikacyjnych czy doczyszczeniu intensywnie korodujących narzędzi – wszystkie niezbędne środki dostępne są teraz w jednym miejscu!

Narzędzia Karcher dla przemysłu strefy industrialne strefy urban

Jedną z najważniejszych cech, jakie powinna posiadać firma zaopatrująca zakłady przemysłowe jest niezawodność. Przedsiębiorcy oczekują od firm, z którymi podejmują współpracę, przedstawienia kompleksowej oferty produktów oraz usług, która pozwoli im zaoszczędzić czas potrzebny na pozyskanie niezbędnego zaopatrzenia, a także co ważniejsze – wynegocjować atrakcyjną cenę. Wybierając produkty od dostawcy, który posiada szeroki i zróżnicowany asortyment można ułatwić sobie cały proces logistyczny, kompletując w jednym miejscu wszystko, czego oczekuje klient docelowy. Przedstawiamy bogatą ofertę, cieszącej się ogromnym zaufaniem klientów, niemieckiej marki Karcher. Wśród niej znaleźć można mobilne urządzenia do czyszczenia suchym lodem, które znajdą zastosowanie w licznych sektorach przemysłu. Firmy oferujące swoim klientom usługi serwisowe wykorzystać mogą takie narzędzia, jak biologiczna myjnia do części oraz duży wybór profesjonalnych myjek wysokociśnieniowych o doskonałym efekcie końcowym czyszczenia. Fabryki o dużej powierzchni wiele zyskają, dzięki zainstalowaniu w swoich obiektach stacjonarnego systemu ciśnieniowego, który stanowi ekonomiczne rozwiązanie od sektora obróbki metali, przez przemysł chemiczny i farmaceutyczny, na produkcji papieru kończąc. Jednymi słowy -  głównymi korzyściami, jakie oferujemy klientowi jest prawdziwe bogactwo wyboru wielu różnorodnych rozwiązań przydatnych w procesie czyszczenia, przy zachowaniu niezmiennie wysokiej jakości produktów oraz gwarancji satysfakcji z wykonanej usługi.

Źródła: Tomcat, Ionic, Teinnova, SpaceVac, RGS, Orbot, Karcher