Przegląd środków chemicznych do zastosowania w sanitariatach publicznych

 

 

Czyszczenie w sanitariatach środki do odkamieniania łazienek

Znaczenie właściwej czystości w sanitariatach użyteczności publicznej.

Regularne i dokładne czyszczenie przestrzeni toalet publicznych to absolutnie kluczowy czynnik dla zachowania wysokiego poziomu higieny w społeczeństwie. Problemy dotyczące sprzątania sanitariatów są niezwykle złożone i należy do nich podejść w zupełnie inny sposób, aniżeli do usuwania zabrudzeń chociażby z domowych łazienek. Miejsca te są bowiem znacznie bardziej narażone na namnażanie się siedlisk drobnoustrojów. Liczba osób, jakie codziennie przekraczają próg toalet użytku publicznego powoduje dodatkowe utrudnienia dla ekip, których zadaniem jest utrzymanie w nich czystości. Ogólna dostępność sprawia ponadto, że obiekty takie odwiedzane są przez osoby o różnym podejściu do tematu higieny. Tak naprawdę nigdy nikt nie może mieć pewności, kto tuż przed nim korzystał z pomieszczenia, co tym bardziej powinno dawać do myślenia. Pomimo faktu, iż utrzymanie toalet w perfekcyjnej czystości może okazać się niemożliwe, firmy sprzątające muszą doprowadzać te miejsce do takiego stanu, aby korzystanie z nich nie wiązało się z zagrożeniem infekcją. W jaki sposób więc powinny się przygotować do wykonania tego zadania?

Jak czyścić toalety użytku publicznego

Na co powinny zwrócić uwagę firmy sprzątające powierzchnie toalet publicznych?

Przede wszystkim, ogromnie istotne jest odpowiednie zaopatrzenie. Dotyczy to zarówno środków ochrony osobistej, takich jak rękawice gumowe czy maseczki, jak również specjalistycznych preparatów o potwierdzonym działaniu. Stosowanie zabezpieczenia ust oraz nosa pozwoli na przykład uniknąć wdychania oparów, jakie wydzielają detergenty stosowane w sanitariatach. Idąc tym tropem, dobrym pomysłem będzie także wykorzystanie przezroczystych okularów, zabezpieczających błony śluzowe oka, które w równym stopniu są narażone na działanie chemii o intensywnym działaniu. Do podstawowych rodzajów zabrudzeń, z jakimi pracownicy utrzymania czystości mają do czynienia w sanitariach są kamień oraz osady. Nikogo nie trzeba przekonywać, ze zanieczyszczenia te są dużym zagrożeniem dla zdrowia użytkowników publicznych toalet, ale również sprawiają, że muszle klozetowe wyglądają wyjątkowo nieestetycznie. Nasuwa się pytanie – jak więc szybko pozbyć się zacieków, pojawiających się wewnątrz sedesów czy pisuarów?

 

W jaki sposób czyścić toaletę jaka chemia do toalet

W jaki sposób usunąć kamień z powierzchni łazienki?

Należy pamiętać, że głównym czynnikiem powodującym powstanie kamienia jest nieregularne czyszczenie WC. Jest to miejsce, które przez wzgląd na występowanie idealnych warunków, jakimi są wysoka wilgotność oraz stale wysoka temperatura - jak żadne inne wymaga stałej częstotliwości usuwania zabrudzeń, gdyż tylko to pozwoli uniknąć rozmnażania się mikroorganizmów. Innym z powodów może być na przykład występowanie na danym obszarze wysokiego poziomu twardości wody, która naturalnie wytrąca kamień. Usuwanie tego typu zabrudzeń nigdy nie należy do łatwych, a najskuteczniejszym sposobem na walkę z nimi jest zastosowanie specjalistycznych detergentów o kwasowym odczynie. W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że stosowanie silnie żrących środków wcale nie będzie dobrym rozwiązaniem, gdyż prowadzi z kolei do wymycia powłok chroniących powierzchnie lub jej uszkodzenia, wskutek czego będzie tym bardziej narażona na osiedlanie się zarazków. Kwasowych produktów nie należy stosować na takich materiałach jak: marmur, fugi, lastryko czy powierzchnie lakierowane. Najlepiej zdecydować się na wybór profesjonalnej chemii dedykowanej do użytku w obszarach sanitarnych, pamiętając o kilku istotnych zasadach, jakich warto stosować, mając do czynienia zwłaszcza z obiektami użytku publicznego.

Mapa przedstawiająca stopnie twardości wody

Czym warto czyścić obszary sanitariatów?

Kluczowe jest, aby do mycia w obszarach WC podchodzić kompleksowo. Ze względu na specyfikę, panującą w tych miejscach – zagrożone są niemal wszystkie powierzchnie. Wszyscy powinni mieć na uwadze, że nie zamknięta muszla podczas spuszczania wody potrafi roznieść bakterie na całą łazienkę. Osadzają się one wiec w takim samym stopniu na ścianach, przełącznikach i kontaktach oraz drzwiach czy klamkach. Podczas czyszczenia należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonany jest dany element, zaś w przypadku większości z nich doskonale sprawdzi się ściereczka z mikrofibry. Nigdy nie można zapominać o dezynfekcji. Po przeprowadzonym czyszczeniu, to właśnie profesjonalne środki odkażające będą w stanie skutecznie wyeliminować wszystkie pozostałe drobnoustroje, zapewniając bezpieczne otoczenie.

Środki chemiczne dedykowane do czyszczenia w sanitariatach

Postaw na uznaną markę w dziedzinie usuwania zabrudzeń!

Preparatów przeznaczonych do obszarów sanitariatów jest na rynku cała gama. Nie trudno zatem stanąć przed prawdziwym dylematem – który z nich będzie najlepszym wyborem? Wszystko to zależne jest oczywiście od wielkości oraz charakterystyki danego pomieszczenia. Warto kierować się najwyższą jakością oraz szukać preparatów, których działanie potwierdzone jest odpowiednimi certyfikatami. Wybierając spośród szerokiej oferty środków od cenionych producentów, można znaleźć idealny płyn o pojemności, która będzie odpowiadała charakterystyce danego zlecenia.