Nowatorska metoda dezynfekcji – zamgławiacz dla służby zdrowia

 

Nowa generacja sprzętu do dezynfekcji

W obliczu zaistniałej sytuacji, marka Karcher opracowała pionierski system odkażania przestrzeni użytku publicznego. Wobec zagrożeń, jakie stawia przed nami obecna rzeczywistość, posiadanie na wyposażeniu profesjonalnego sprzętu czyszcząco-dezynfekującego jest niezwykle istotnym aspektem. Występują obszary, w których, zgodnie z obowiązującymi restrykcjami, gruntowna dezynfekcja musi być przeprowadzana każdego dnia. Jest to zadanie niezwykle czasochłonne, które wymaga również dużych nakładów finansowych. Urządzenie PS 4/7 Bp to prawdziwa rewolucja w usuwaniu drobnoustrojów chorobotwórczych z obszarów służby zdrowia. Doskonale sprawdzi się w przypadku czyszczenia takich miejsc jak: rejestracja, izba chorych, sale operacyjne, poczekalnie czy punkty gastronomiczne.

metody dezynfekcji powierzchni placówek służby zdrowia

Porównanie ręcznych oraz maszynowych metod odkażania powierzchni

W porównaniu do dezynfekcji ręcznej, do której na szeroką skalę wykorzystywane są opryskiwacze, zastosowanie sprzętu Karcher umożliwia istotne skrócenie czasu. Nie wymaga on bowiem tak częstego uzupełniania, dzięki zaopatrzeniu w zbiornik o znacznie większej pojemności. W dodatku, sprzęt plecakowy charakteryzuje się o wiele większą wagę, co może stanowić niebagatelną przeszkodę w sytuacji, gdy do posprzątania jest obszerny teren. Użycie takich technik wymusza większą częstotliwość kontaktu operatora z brudem i chemią, co w przypadku długotrwałego działania może narażać go na szkodliwe skutki takiej ekspozycji. Najważniejszą różnicą między wykorzystaniem opryskiwaczy, a użytkowaniem zamgławiacza jest jednak możliwość dotarcia do wszelkich newralgicznych, trudno dostępnych miejsc.

Zalety innowacyjnego sprzętu Karcher PS 4/7 Bp

Jako, że obszary służby zdrowia wymagają szczególnej uwagi w kwestii dbania o nieskazitelną czystość praktycznie przez całą dobę, sprzęt używany do dezynfekcji nie może powodować zbyt długich przestojów w trakcie pracy. Dzięki wyposażeniu w wyjątkowo wydajny akumulator, zamgławiacz Karcher oferuję nieprzerwaną prace przez nawet 8 godzin, podczas gdy sam czas ładowania wynosi zaledwie 2 godziny. Natrysk kierunkowy zapewnia także najszerszy zakres zastosowań w porównaniu ze sposobami działania innych urządzeń do dezynfekcji powierzchni. Wśród licznych zalet innowacyjnego systemu odkażania nie sposób pominąć kompaktowego kształtu, który nie tylko znacząco ułatwia transport oraz pokonywanie wszelkich przeszkód, jakie może napotkać, ale również pozwala na zmagazynowanie go w niemal każdej wolnej przestrzeni.

Odkażanie powierzchni usuwanie drobnoustrojów chorobotwórczych

Oszczędne sposoby oczyszczania pomieszczeń z drobnoustrojów

Kluczowym elementem podczas wyboru urządzeń czyszczących dla zarządcy szpitala czy placówki ochrony zdrowia jest ekonomia. Przed dokonaniem zakupu, sprzęt taki musi wyróżniać się na tle konkurencji wyższą produktywnością przy mniejszych kosztach pracy. Warunek ten został spełniony w przypadku użycia PS 4/7 Bp w połączeniu z płynem dezynfekującym - RM 735. Wystarczy powiedzieć, że jeden, 5-litrowy kanister umożliwia oczyszczenie nawet 8000 m2 powierzchni. Aby zapewnić doskonałe warunki do usunięcia wszystkich czynników chorobotwórczych z danego obszaru w ciągu zaledwie 1 minuty, należy stworzyć 7,5% roztwór środka.

Korzyści wykorzystania urządzenia wytwarzającego mgiełkę dezynfekującą

Wyspecjalizowany zamgławiacz marki Karcher zapewnia wiele dodatkowych korzyści, których nie oferują konkurencyjne urządzenia. Jedną z ważnych cech dodatnich jest na przykład bardzo ciche działanie, na poziomie 45 Db(A), dzięki czemu sprzętu można bez obawy używać nawet w otoczeniu pacjentów. Intuicyjna obsługa sprawia, iż nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała kontaktu z podobną maszyną, poradzi sobie z łatwością. Z kolei, jedynymi środkami ochrony osobistej, jakich wymaga stosowanie PS 4/7 są okulary oraz rękawice ochronne.

Dzięki wyposażeniu swojego obiektu w zaawansowane technologie do odkażania powierzchni użytkowych można uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji, związanych z niedopełnieniem obowiązku higieny. Należy również pamiętać, że mimo iż sprzęt ten jest dedykowany do użytku w budynkach służby zdrowia, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie występują rozległe przestrzenie, wymagające oczyszczenia. Zamgławiacz znajdzie szerokie spektrum zastosowania w placówkach oświaty, hotelach czy środkach transportu.

Jakim sprzętem dezynfekować powierzchnie w obiektach służby zdrowia

Źródło: Karcher