Automat szorujący B 300 RI - 2w1: Szorowarko-zamiatarka od Karcher

 

Nowość wśród gamy urządzeń Karcher – Szorowarka B 300 RI.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom firm sprzątających, marka Karcher przedstawia urządzenie B 300 RI, stworzone z myślą o dużych obszarach czyszczenia. Sprzęt ten spełnia rolę dwóch urządzeń w jednym - szorowarki i zamiatarki, wykonując funkcję obu z nich w jednym przejściu roboczym. Znacząco skraca to czas pracy personelu czyszczącego, umożliwiając wykonanie większej ilości obowiązków w tym samym terminie. O unikatowości maszyny świadczy największa wydajność powierzchniowa w swojej klasie, wynosząca 1755 mm. Daje to przewagę w porównaniu do konkurencyjnych maszyn o podobnym przeznaczeniu.

Gama urządzeń czyszczących Karcher urządzenia 2w1

W jaki sposób skrócić czas pracy, podwajając zarazem produktywność?

Do licznych zalet automatu szorującego należy m.in. nieograniczony czas działania, uzyskany dzięki niezależnemu zasilaniu w silnik typu LPG lub Diesel, który charakteryzuje się niskim spalaniem. Pojemność zbiornika wynosząca 300 litrów umożliwia bardzo długi czas pracy bez zbędnych przerw. Rama urządzenia wykonana ze stali nierdzewnej zapewnia wysoką wytrzymałość oraz wieloletnią żywotność. Dzięki regulowanym modułom szorującym czyszczenie blisko krawędzi nie sprawi większych problemów. Łatwość opróżniania jest z kolei zasługą zrzutu na wysokości – 1,5 metra, odbywającego się bezpośrednio z kabiny operatora. Dużym plusem tego rozwiązania jest uniknięcie kontaktu z odpadami. Argumentem przemawiającym za wyborem urządzenia B 300 RI może być również wydajność na poziomie 16 000 m2/h.

Wśród dodatkowych udogodnień, które czekają na użytkowników maszyny wymienić należy opcję regulacji fotela operatora, która gwarantuje maksimum wygody. Obrotowe światła ostrzegawcze sprawiają, że urządzenie będzie można dostrzec nawet w przypadku słabej widoczności.

Gdzie można wykorzystać automat szorujący B 300 RI?

Model ten cechuje się dużą uniwersalnością, sprawdzając się na większości obszarów o dużej powierzchni, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Automat szorujący znajdzie szerokie zastosowanie w takich sektorach jak handel, przemysł czy transport. Optymalne wykorzystanie urządzenia można uzyskać na wielopoziomowych parkingach w centrach handlowych, które wymagają wysokiej zwrotności oraz możliwości pokonywania wzniesień. Z łatwością można również wyczyścić dworce kolejowe, rozległe hale magazynowe, przestrzenie hipermarketów czy place budowy. Szorowarka B 300 RI używana była również do prac na lotniskach, w portach, strefach załadunku, a także obszarach specjalistycznego przemysłu – odlewniach czy cementowaniach. Doskonałe rezultaty czyszczenia uzyskuje na strukturalnych i gładkich powierzchniach.

Wyposażenie podstawowe B 300 RI szorowarki Karcher

Rozszerz zakres zastosowania swojej szorowarki!

Kolejnym plusem, który wynika z wyboru sprzętu czyszczącego marki Karcher jest duża dowolność konfigurowania urządzeń do własnych potrzeb. Nie inaczej jest też w przypadku B 300 RI, które oprócz wyposażenia oferowanego w standardzie, dopuszcza możliwość dodania wielu przydatnych akcesoriów dodatkowych. Przykładem takiego asortymentu uzupełniającego jest np. osłona przeciwrozbryzgowa, zaprojektowana z myślą o użytku na śliskich powierzchniach i obszarach o dużym nachyleniu terenu.

W zakres wyposażenia podstawowego automatu szorującego B 300 RI wschodzą:

  • Szczotki walcowe
  • Belka ssąca
  • Oświetlenie robocze
  • Napęd jezdny
  • Obrotowe światło ostrzegawcze
  • System dwóch zbiorników
  • Hamulec postojowy

 Zalety automatu szorującego Karcher B 300 RI

Jaki środek czyszczący należy dobrać do maszyny czyszczącej B 300 RI?

Do użytku z automatem szorującym dedykowane są środki chemiczne Karcher. Do czyszczenia posadzek przemysłowych warto wykorzystać RM 69, który z łatwością usuwa osady mineralne, a także tłuste i oleiste zabrudzenia. Wysoka efektywność połączona z szybkim działaniem oraz niskopieniącą formułą idealnie doczyszcza nawet głębokie zabrudzenia. Do gruntownego mycia i odtłuszczania poziomych powierzchni posłuży RM 750 ASF, który trwale rozpuszcza wszelkie zanieczyszczenia pochodzenia naturalnego. W przypadku czyszczenia podstawowego oraz stripowania powłok polimerowych oraz wosku doskonale sprawdzi się preparat – RM 752 ASF. Separator ASF oddziela olej od wody, zapewniając pożądane efekty czyszczenia.

Źródło: Karcher