KIEHL Parketto care

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: K221001
  • Producent: KIEHL
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 36,28 zł / szt. 44,62 zł / szt.

Środek myjąco-pielęgnujący do parkietu

Informacje o produkcie

Odczyn pH: Lekko zasadowy
Stężenie produktu: Gotowy do użycia

Kiehl-Parketto-care 
Wysycha bez smug z połyskiem, nie wymaga polerowania, samonabłyszczający się. Odporny na ścieranie i zabrudzanie, antypoślizgowy. Produkt stosuje się w rozcieńczeniu lub nie rozcieńczony.

Skład
Niejonowe związki powierzchniowo-czynne <5%, dyspersje tworzywa sztucznego wolne od soli metalicznych (nie zawierają TBEP), woski polietylenowe, substancje pomocnicze, substancje zapachowe.
pH (koncentratu): ok. 7,5
pH (roztworu roboczego): ok. 7

Obszar zastosowania
Do pielęgnacji i do pokrycia powłoką podłóg z naturalnego drewna zabezpieczonych przez parkieciarza i gotowego parkietu. W przypadku parkietu gotowego należy przeprowadzić wcześniej test na przyczepność. Nie nadaje się do woskowanych lub olejowanych powierzchni drewnianych.

Sposób użycia
Nowo wyprodukowane powierzchnie drewniane: (Zabezpieczone na miejscu) należy czyścić w okresie utwardzania podanym przez producenta a jest to zazwyczaj 8-14 dni tylko na sucho. Przed zastosowaniem produktu Kiehl-Parketto-Care z powierzchni należy usunąć kurz wilgotna ściereczką. W przypadku brudu przylegającego, powierzchnię umyć na wilgotno Kiehl- Parketto-clean Konzentrat

Zniszczone powierzchnie drewniane: Należy wyczyścić najpierw maszynowo na sucho (maszyną jednotarczową, aparatem ssącym, odkurzaczem, padem Kiehl-Legno-Pad). Maszynę należy prowadzić torem spiralnym aż do równomiernego wyczyszczenia powierzchni, usunięcia z porów powierzchniowo zalegającego brudu i uzyskania jednolitej optyki. Nie zebrany odkurzaczem mikro pył należy usunąć wilgotną ściereczką.

Nakładanie powłok: Powłoka osiąga doskonałą przyczepność oraz optykę tylko na powierzchniach czystych, wolnych od tłuszczu, wosku, silikonu i pyłu. Przed rozpoczęciem prac należy mocno wstrząsnąć produktem. Ok. 250 ml nie rozcieńczonego środka wylać na podłogę i natychmiast rozprowadzić go cienką warstwą na powierzchni ok. 10 m2 równomiernie zachodzącymi na siebie torami za pomocą baranka lub mopa. Pracować ruchem ciągłym (od mokrego toru do mokrego toru). Wymagane są w zależności od właściwości powierzchni 1- 2 warstwy co ok. 90 min. Tylko suchy film tworzy warstwę pielęgnacyjną odporną na ścieranie.

Pielęgnacja okresowa: Ok. 250 ml na 8 L zimnej wody. Mop zanurzyć w roztworze roboczym, dokładnie wycisnąć i zmyć powierzchnię. Nie dopuścić do przemoczenia powierzchni!

Mycie metodą spray w celu usunięcia punktowych uszkodzeń filmu pielęgnacyjnego: Rozcieńczyć z zimną wodą 1:1, pracować przy użyciu butelki z rozpylaczem, maszyny szybkoobrotowej (ok. 1000 obr/min.).

Zużycie na m2
Nakładanie powłok: 25- 30 ml na warstwę
Pielęgnacja okresowa: 1 ml
Mycie metodą spray: 1,5 ml