KIEHL Parketto care satina 5 L

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: K221105
  • Producent: KIEHL
  • Dostępność:
  • szt.
  • Cena netto: 224,76 zł / szt. 276,45 zł / szt.
  • Oblicz

Płyn myjąco-pielęgnacyjny do parkietu, matowy

Informacje o produkcie

Odczyn pH: Lekko zasadowy
Stężenie produktu: Gotowy do użycia, Koncentrat

Kiehl-Parketto-care-satina
Matowo- jedwabisty, odporny na ścieranie, odpierający brud, antypoślizgowy. Do zastosowania w rozcieńczeniu jak i nierozcieńczony.

Skład
Niejonowe związki powierzchniowo- czynne <5%, dyspersje tworzywa sztucznego wolne od soli metalicznych (nie zawierają TBEP), wosk polietylenowy, substancje pomocnicze, substancje zapachowe.
pH (koncentratu): ok. 7,5
pH (roztworu roboczego): ok. 7

Obszar zastosowania
Do pielęgnacji i do pokrycia powłoką podłóg z naturalnego drewna zabezpieczonych rzemieślniczo i do gotowego parkietu. W przypadku parkietu gotowego należy przeprowadzić wcześniej test na przyczepność. Nie nadaje się do woskowanych lub olejowanych powierzchni drewnianych.

Sposób użycia
Nowo wyprodukowane powierzchnie drewniane (zabezpieczone na miejscu) należy czyścić w okresie utwardzania zalecanym przez producenta, który wynosi zazwyczaj 8-14 dni, wyłącznie na sucho.
Przed użyciem Kiehl-Parketto-care-satina, z powierzchni należy usunąć kurz przy pomocy wilgotnej ściereczki. Brud mocno przylegający do powierzchni należy usunąć w procesie mycia na wilgotno produktem Kiehl-Parketto-clean-Konzentrat.

Zniszczone powierzchni drewniane: powinny zostać wyczyszczone najpierw maszynowo na sucho (maszyna jednotarczowa, guma ssąca, ssawa, Kiehl-Legno-Pad). Maszynę należy prowadzić torem spiralnym aż do równomiernego wyczyszczenia powierzchni, rozpuszczenia brudu zalegającego w porach i osiągnięcia zadowalającej optyki. Na zakończenie należy usunąć z powierzchni mikropył wilgotną ściereczką.

Nakładanie powłok: Optymalna przyczepność i optyka są zagwarantowane tylko w przypadku powierzchni czystej, wolnej od tłuszczu, wosku, silikonu i pyłu. Przed użyciem mocno wstrząsnąć produktem. Ok. 250 ml nierozcieńczonego produktu wylać na podłogę i natychmiast rozprowadzić ściągaczką lub mopem płaskim cienką warstwą na ok. 10 m2 powierzchni równomiernie zachodzącymi na siebie torami. Rozprowadzać w sposób ciągły od miejsca mokrego do miejsca mokrego. W zależności od rodzaju powierzchni wymagane są 1-2 warstwy co ok. 90 min. Tylko suche filmy tworzą odporną na ścieranie warstwę pielęgnacyjną.

Pielęgnacja okresowa: Ok. 250 ml na 8 L zimnej wody. Mopa zanurzyć w roztworze roboczym, dokładnie wycisnąć, umyć powierzchnię. Nie dopuścić do przemoczenia podłogi!

Mycie metodą spray w celu naprawy punktowych uszkodzeń filmu pielęgnacyjnego:
Produkt rozcieńczyć w stosunku 1:1 z zimną wodą. Pracować przy użyciu butelki ze spryskiwaczem i maszyny szybkoobrotowej ( ok. 1000 obr. / min.)

Polerowanie: Polerowanie maszyną szybkoobrotową (ok. 1000 obr./ min) i padem Multi-Disc utwardza wyschniętą powłokę pielęgnacyjną bez niebezpieczeństwa poślizgu.

Zużycie na m2
Nakładanie powłok: 25-30 ml na warstwę
Pielęgnacja okresowa: 1 ml
Mycie metodą spray: 1,5 ml