KIEHL Lithodur 750 ml

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: K210347
  • Producent: KIEHL
  • Dostępność:
  • szt.
  • Cena netto: 53,84 zł / szt. 66,22 zł / szt.

Lithodur to krystalizator do podłóg z kamienia naturalnego zawierających wapń.

 

Dane techniczne:

Odczyn pH: Kwaśny
Stężenie produktu: Gotowy do użycia

Właściwości

Po zastosowaniu krystalizatora Lithodur wszystkie podłogi z kamienia naturalnego zawierające wapń stają się błyszczące, odporne na ścieranie, antypoślizgowe, odpierają brud i są łatwe w pielęgnacji. Lithodur zachowuje i podkreśla naturalny, charakterystyczny wygląd wszelkiego rodzaju powierzchni marmurowych. Nie wpływa ujemnie na właściwość przepuszczalności pary przez płytkę kamienia. Niezwykle ekonomiczny w użyciu. Nie obciąża środowiska naturalnego, jeżeli jest stosowany zgodnie z przeznaczeniem.

Skład

Emulgatory, woski, sześciofluorokrzemiany, substancje uzupełniające.pH (koncentratu): ok. 2

Obszar zastosowania

Do krystalizacji podłóg z kamienia naturalnego zawierających wapń o powierzchni delikatnie szlifowanej lub polerowanej takich jak: marmur Carrara, płyty Solnhofera, trawertyna, jura. Powierzchnie chropowate należy przed krystalizacją zeszlifować maszynowo. Nie nadaje się do: granitu, kwarcytu, piaskowca, łupek kamiennych, lastriko, betonu poddanego obróbce i ceramicznego fajansu.

Sposób użycia

Krystalizacja:

Przed zastosowaniem produktu powierzchnię kamienną należy umyć gruntownie i pozostawić do wyschnięcia. Butelkę ze spryskiwaczem wstrząsnąć przed użyciem, spryskać ok. 1m² powierzchni i natychmiast rozpocząć obróbkę maszyną jednotarczową (140-800 obr./min.) wyposażoną w pad Litho-Pad. Jeżeli pad zaczyna mazać, należy odwrócić go lub zastąpić nowym. Połysk zależy od struktury danej powierzchni, która może wymagać nawet 2-3 krotnego użycia środka.

Polerowanie:

W celu uzyskania efektu jednolitego połysku należy całą powierzchnię wypolerować padem do polerowania (czerwonym, beżowym lub białym). Po zastosowaniu środka spryskiwacz butelki należy umyć czystą wodą.Nie ponosimy odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku niewłaściwego lub nieprofesjonalnego zastosowania produktu